Blog

Proč pít čistou vodu?

Voda je nejen důležitá pro samotné přežití, ale pravidelný přísun tekutin vám umožní zhubnout a dosaženou vysněnou váhu si i udržet.

Voda a trávení:
Voda hraje důležitou roli při trávení jídla a absorpci živin. Pokud mezi jídly nepijete dostatek vody, tvoří se vám v ústech málo slin a trpí tím zažívání.
Díky vodě se také z těla zbavíte odpadních látek. ( detoxikace organizmu nejvíce dopoledne )

Proč pít vodu:
S každým vydechnutím ze sebe uvolňujete zvlhčený vzduch – za den to dělá asi 2 sklenice vody. Vaše ledviny a střeva vyloučí denně dalších 6 sklenic vody a 2 sklenice se uvolňují skrze póry vaší kůže. To je celkem 10 sklenic, ale za chladného dne. Když je horko, když hodně sportujete nebo tvrdě pracujete, obvyklé množství uvolněné vody se může ztrojnásobit.
V průměru tedy v mírném klimatu a počasí (aniž se potíme horkem nebo námahou) potřebujeme asi 3,5 – 5 litru tekutin denně. Většina z nás ale pije sotva třetinu.
Je důležité si zapamatovat, že podle žízně spolehlivě neurčíme, kolik vody tělo potřebuje.

Pokud chcete zeštíhlet a váhu si udržet,  mějte stále po ruce jednu nebo dvě lahve čerstvé vody a během dne je vypijte.

Jak určit dostatečné množství vody na den?
Univerzální odpověď neexistuje. Nejčastěji se uvádí množství 1,5–3 litry. Pokud chcete zjistit orientační množství vody, které byste měli denně za normálních okolností vypít, snadno jej spočítáte podle jednoduchého vzorce: váha v kg x 0,035 = denní potřeba tekutin v litrech.

Zohledněte svoje zdraví:
Za předpokladu, že netrpíte žádnou chorobou jater nebo ledvin, vám 8 a více sklenic vody denně pomůže při shazování kil a udržení váhy, ale i při zlepšování všech tělesných funkcí. Pití vody totiž hraje podstatnou úlohu v celkové regeneraci a redukčních programech.

 

20.03.2016