Kurzy

Sebeobrana proti noži

Nůž je jednoznačně, to nejnebezpečnější čemu se můžete bránit - dlouho není vidět, působí vážná zranění a jeho nošení je velmi rozšířené. Zároveň je obrana proti noži jedna z nejkomplikovanějších věcí, které se můžete učit. Obvykle je potřeba mnoho let tréninku, než byste mohli uvažovat o tom, že se napadení nožem dokážete ubránit.

Na kurzu seznámíte s vybavením, jako je například tréninkový nůž, typopologie a zařazení nože.

Seminář je vhodný pro lidi, kteří mají bojové zkušenosti, z bojových umění / sportů / nebo klasické sebeobrany, kde proti noži běžně netrénují a rádi by rozšířili svoje schopnosti o téma jako je nůž, nebo pro zkušené bojovníky kteří proti noži trénují pravidelně, ale rádi by vyzkoušeli jiný přístup a pojetí, které jinde nepotkáte.

Je potřeba si uvědomit, že nůž na ulici je jedna s nejnebezpečnějších zbraní vůbec!
- Na kurzu získáte povědomí, o tom jak se bránit napadení nožem. Ale je to natolik nebezpečná, brutální a zákeřná situace.

Když jde o život :

Co obrana proti noži?
– je vůbec možné se proti nečekanému útoku nožem bránit?
Je to velmi obtížné, ale nikoliv nemožné. Záleží přitom na řadě faktorů.
– vlastní připravenosti, prostředí, momentu překvapení, ale také na vyspělosti protivníka, kterou ale samozřejmě nepoznáte. Stejně jako neodhadnete, zda není pod vlivem omamných látek a tak dále... Pravděpodobnost, že se netrénovaný člověk dokáže ubránit, je minimální.

Stresovou situaci boje proti noži lze alespoň částečně natrénovat například pomocí cvičných nožú v reálném provedení.

Pokud zvládnete a máte trénink, můžete se během bloků pokusit i o protiútok typicky zablokujete nůž a druhou rukou se snažíte protivníka udeřit do brady či krku. Je to však poměrně riskantní a vyžaduje to dobrou koordinaci pohybu, proto to netrénovaným jedincům rozhodně nedoporučuji. Dalším prvkem je takzvané vyvádění nože a zavírání útočníka: Jde o to odrazit čepel tak, abych nepříteli rovnou nenahrál na další útok. Takzvanému „šicímu stroji“, tedy rychlému sledu úderů na střed těla, se pak brání jen těžko. Pokud se vám však podaří vyvést útočící ruku na druhou stranu těla, další útok již bude pravděpodobně mnohem slabší. Zde se zároveň můžete pokusit ruku zablokovat úplně a přes její kontrolu nůž protivníkovi vzít – ale opět jde o velice riskantní záležitost.

Důležité je nezaměřovat svou pozornost na zbraň, ale na ruku, která ji vede, ta je klíčem k případnému odzbrojení!

Jakou roli hraje psychická příprava? Přece jen stát proti noži není jen tak… Určitě velkou, obrana proti noži představuje extrémně krizovou situaci, na kterou není každý stavěný. U některých jedinců může dojít i k určité paralýze, která zpravidla končí fatálními následky. Tomu se dá do jisté míry předcházet....

“Tento kurz zvýší vaše šance na zvládnutí situace s nožem. A změní nahled nebezpečnosti danné hrozby”

 

 

Cena: 770,- Kč | Délka kurzu: 60 min.
Koupit v e-shopu Objednat kurz