obrázek k článku

CrossTrénink

Napsal: taurusclub Publikováno: 24.10. 2014

CrossTrénink

CrossTrénink je silový a kondiční trénink kombinující prvky z různých tréninkových metod – vzpírání, gymnastiky, veslování, silového trojboje, plyometrie a tréninků s kettlebelly, medicinbaly a provazy či hluboké stabilizace. Zatímco dílčí tréninkové metody jsou zpravidla zaměřeny jen na určitý fyzický atribut (síla, vytrvalost, ohebnost)

CrossTrénink usiluje kombinováním těchto metod v rámci jednoho tréninku o celkový fyzický rozvoj. Revoluční přístup CrossTréninku spočívá v kondiční trénování jako nástroj k současnému komplexnímu rozvoji hlavních fyzických atributů – kardiovaskulární vytrvalost a celkovou výdrž, sílu, flexibilitu, výbušnost, rychlost, hbitost, rovnováhu, pohybovou koordinaci a přesnost.

Trénink CrossTréninku je díky své variabilitě a rozmanitosti možné nastavit individuálně na míru každého cvičence podle jeho aktuálních potřeb.

 Z toho důvodů je vhodný prakticky pro všechny skupiny bez rozdílu pohlaví, věku, aktuální kondice, apod…

Pro svůj důraz na komplexní fyzický rozvoj se stal velmi oblíbenou a vyhledávanou variantou kondičního tréninku pro bojové sporty. Dnes je běžnou součástí tréninkového programu řady hvězd MMA…atd…

 

Stručně je možné vyzdvihnout výhody cvičení CrossTréninku tak to:

  • Dochází k neustálému střídání zpevnění a uvolnění svalů, což je vynikající pro silovou průpravu u tréninků různých sportů.
  • Vytváří se zátěž jak pro svalový, tak pro kardiovaskulární systém, a tím posilujeme náš nejcennější sval. ( Srdce )
  • Dochází k rozvíjení síly jak výbušné a maximální, tak vytrvalostní.
  • Vede k rozvoji rychlosti, pohyblivosti a pružnosti.
  • Přesunovat tělesnou hmotu, posiluje hluboké stabilizační svaly.
  • Používáte svou vlastní tělesnou hmotnost.
  • Buduje silné a stabilní jádro (CORE), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla.

Můžete provádět celkové posilování těla, cviky na pružnost, sílu nebo výbušnost. Dokonce známé cviky jako kliky, shyby, dřepy a výpady.

Partneři

Muscle Sport Filipino Combat Sphere CARTE
Přejít k navigační liště